Szkolenie na drona Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg - kursy i egzaminy

Do lepszego funkcjonowania serwisu wykorzystujemy pliki cookie. Jeżeli zgadzasz się na to kliknij przycisk "Akceptuję". Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz opuścić stronę lub dostosować swój wybór.


ustawienia

Polityka prywatności

Kiedy odwiedzasz jakąkolwiek witrynę internetową, może ona przechowywać lub pobierać informacje za pośrednictwem przeglądarki, zwykle w postaci plików cookie. Ponieważ szanujemy Twoje prawo do prywatności, możesz nie zezwalać na gromadzenie danych z niektórych rodzajów usług. Jednak odmowa zezwolenia na te usługi może wpłynąć na odbiór strony.

 • Statystyki Google Analytics
  Zbieramy informacje statystyczne o użytkownikach odwiedzających daną witrynę. Są to ogólne dane o liczbie odwiedzin, lokalizacji, czy np. źródła wejścia na stronę. Dane te służą jedynie do oceny jakości serwisu i nie są udostępniane żadnemu zewnętrznemu podmiotowi.
  WYMAGANE
 • Mapa Google
  Na stronie wyświetlamy mapę Google z lokalizacją naszego biura. Serwis Google może zbierać dane o wszystkich użytkownikach korzystających z ich narzędzi i przetwarzać je w swoich zasobach.
  WYMAGANE

Szkolenie modelowanie 3D z drona
Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg.

Zapisz się

Zakres szkolenia

Kurs przygotowuje do samodzielnego wykonywania poprawnych, przestrzennych modeli 3D obiektów ze zdjęć lotniczych wykonanych dronem i wykorzystania ich w internecie.

W formie warsztatowej omówimy dostępne na rynku narzędzia do modelowania obiektów 3D ze zdjęć oraz ich możliwości, zasady prawidłowej konfiguracji, ustawień i dobrych praktyk. Omówimy podstawowe pojęcia w fotogrametrii, zasady wykonywania nalotów fotogrametrycznych oraz swobodnych, skupiając się na różnych aplikacjach do planowania misji autonomicznych oraz na programach do przetwarzania chmury punktów i generowania gotowych modeli (m.in. Agisoft i Pix4d).

Uczestnik szkolenia, aby wykorzystać jak najlepiej zajęcia praktyczne powinien posiadać ze sobą komputer z zainstalowanym programem Agisoft Metashape lub Pix4d (dowolna wersja - może być też testowa, ale z możliwością zapisu wyniku pracy). Uczestnik nie musi posiadać swojego drona do szkolenia - instnieje możliwość skorzystania ze sprzętu organizatora (zapewniamy do testów różne drony marki DJI), natomiast jeżeli posiada swój sprzęt, ułatwi to pracę na zajęciach. Organizator oferuje wsparcie w obsłudze drona (w trakcie tego szkolenia nie uczymy latać dronem).

Aby zaliczyć szkolenie, każdy uczestnik musi samodzielnie (pod nadzorem instruktora) wykonać przestrzenny model 3D ze zdjęć z drona w omawianym na szkoleniu programie lub na podobnym, o ile uczestnik takim dysponuje.

Dla kogo?

Osoby chcące rozwinąć umiejętności wykonywania modeli 3D za pomocą drona. Osoby chcące uzyskać umiejętności pracy w programie Agisoft lub Pix4d. Osoby zainteresowane uzyskaniem umiejętności wykonywania zdjęć z drona na potrzeby modelowania 3D, ale nie posiadające własnego sprzętu. Osoby zainteresowane uzyskaniem kwalifikacji w modelowaniu obiektów przestrzennych 3D na potrzeby internetu (np. w zakresie dokumentacji zabytków, analiz przestrzennych, gospodarki przestrzennej).

W cenie

Materiały dydaktyczne, zajęcia teoretyczne i praktyczne, catering, dostępne do testów różne drony marki DJI, indywidualne konsultacje po szkoleniu.

Szkolenie trwa 8 godzin i jest realizowane w Szczecinie w godz. 9.00-17.00.

Zakres teorii

 • Wstęp do fotogrametrii
 • Omówienie programów do modelowania 3D (Agisoft, Pix4d)
 • Procedury operacyjne
 • Zasady tworzenia modeli 3D
 • Zastosowanie modeli 3D
 • Meteorologia dla fotografa

Zakres praktyki

 • Przygotowanie drona do pracy w terenie
 • Praktyczne wykonywanie zdjęć na potrzeby modeli 3D
 • Opracowanie krok po kroku modelu 3D w programie Agisoft
 • Korekta chmury punktów i teksturowanie
 • Eksport modelu na potrzeby internetu

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia.

Najbliższe terminy szkoleń

Nowe terminy wkrótce

Nie znalazłeś pasującego terminu? Zadzwoń: +48 608 34 33 76

Dla grup od 3 osób możliwość ustalenia terminów indywidualnych

Masz już uprawnienia i potrafisz latać?
Zapraszamy na kursy specjalistycze!

Oferujemy szeroki program szkoleń uzupełniających dla osób,
które chcą zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć swoją wiedzę.
Fotografia z drona

Fotografia z drona

szkolenie dodatkowe

Cena: 1 200,00 zł

Wybierz

Inspekcje techniczne

Inspekcje techniczne

szkolenie dodatkowe

Cena: 1 200,00 zł

Wybierz

Modelowanie 3D

Modelowanie 3D

szkolenie dodatkowe

Cena: 1 200,00 zł

Wybierz

Fotogrametria + Lidar

Fotogrametria + Lidar

szkolenie dodatkowe

Cena: 3 000,00 zł

Wybierz

Nie wiesz, które szkolenie wybrać?

Skontaktuj się z naszym biurem i zapytaj o szczegóły!

Jesteśmy dostępni pod telefonem przez wszystkie dni tygodnia.

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie szkolenie wybrać dla siebie? Chcesz zacząć przygodę z dronem i szukasz doradztwa? A może potrzebujesz usługi z drona?