Szkolenie na drona Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg - kursy i egzaminy

Do lepszego funkcjonowania serwisu wykorzystujemy pliki cookie. Jeżeli zgadzasz się na to kliknij przycisk "Akceptuję". Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz opuścić stronę lub dostosować swój wybór.


ustawienia

Polityka prywatności

Kiedy odwiedzasz jakąkolwiek witrynę internetową, może ona przechowywać lub pobierać informacje za pośrednictwem przeglądarki, zwykle w postaci plików cookie. Ponieważ szanujemy Twoje prawo do prywatności, możesz nie zezwalać na gromadzenie danych z niektórych rodzajów usług. Jednak odmowa zezwolenia na te usługi może wpłynąć na odbiór strony.

 • Statystyki Google Analytics
  Zbieramy informacje statystyczne o użytkownikach odwiedzających daną witrynę. Są to ogólne dane o liczbie odwiedzin, lokalizacji, czy np. źródła wejścia na stronę. Dane te służą jedynie do oceny jakości serwisu i nie są udostępniane żadnemu zewnętrznemu podmiotowi.
  WYMAGANE
 • Mapa Google
  Na stronie wyświetlamy mapę Google z lokalizacją naszego biura. Serwis Google może zbierać dane o wszystkich użytkownikach korzystających z ich narzędzi i przetwarzać je w swoich zasobach.
  WYMAGANE

Szkolenie fotogrametria z drona
Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg.

Zapisz się

Zakres szkolenia

Kurs przygotowuje do wykonywania prawidłowych nalotów fotogrametrycznych z drona, planowania misji oraz opracowań w programie Agisoft lub Pix4D.

W formie warsztatowej omówimy dostępne na rynku narzędzia do fotogrametrii oraz ich możliwości, zasady prawidłowej konfiguracji, ustawień i dobrych praktyk. Omówimy podstawowe pojęcia w fotogrametrii, zasady planowania misji w różnych programach i aplikacjach, przygotowanie fotopunktów, pomiary naziemne, wykonanie nalotu na zróżnicowanych obszarach. W drugim etapie szkolenia zajmiemy się opracowaniem pozyskanego materiału, tj. przygotowaniem ortofotomapy, chmury punktów, numerycznego modelu pokrycia terenu oraz eksportem plików do dalszej edycji.

Uczestnik szkolenia, aby wykorzystać jak najlepiej zajęcia praktyczne powinien posiadać ze sobą komputer z zainstalowanym programem Agisoft Metashape Pro lub Pix4D (dowolna wersja - może być też testowa). Uczestnik nie musi posiadać swojego drona do szkolenia - instnieje możliwość skorzystania ze sprzętu organizatora (zapewniamy różne drony marki DJI).

Aby zaliczyć szkolenie, każdy uczestnik musi samodzielnie wykonać kilka zadań praktycznych, zadanych w trakcie kursu przez instruktora i dopasowanych do możliwości technicznych uczestników.

Szkolenie trwa 8 godzin i jest realizowane w Szczecinie w godz. 9.00-17.00.

Zakres szkolenia

 • Podstawy fotogrametrii
 • Planowanie misji
 • Przygotowanie fotopunktów i prawidłowe pomiary
 • Realizacja nalotu fotogrametrycznego w zaplanowanym terenie
 • Praca dronem z systemem RTK
 • Katalogowanie danych
 • Opracowanie danych w programie Agisoft
 • Opracowanie ortofotomapy
 • Opracowanie NMT
 • Pomiary objętości i powierzchni
 • Przekroje terenu
 • Modele 3D
 • Eksport wyników i raportów

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia.

Dla kogo?

Osoby posiadające drona, chcące rozwinąć umiejętności wykonywania nalotów fotogrametrycznych. Osoby pracujące w geodezji, ale chcące uzupełnić wiedzę o tę tematykę. Osoby zainteresowane uzyskaniem umiejętności w tym zakresie, ale nie posiadające własnego sprzętu. Osoby chcące uzyskać umiejętności pracy w programach Agisoft lub Ligthroom.

W cenie

Materiały dydaktyczne, zajęcia teoretyczne i praktyczne, catering, dostępne do testów różne drony marki DJI, indywidualne konsultacje po szkoleniu.

Najbliższe terminy szkoleń

Nowe terminy wkrótce

Nie znalazłeś pasującego terminu? Zadzwoń: +48 608 34 33 76

Dla grup od 3 osób możliwość ustalenia terminów indywidualnych

Masz już uprawnienia i potrafisz latać?
Zapraszamy na kursy specjalistycze!

Oferujemy szeroki program szkoleń uzupełniających dla osób,
które chcą zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć swoją wiedzę.
Fotografia z drona

Fotografia z drona

szkolenie dodatkowe

Cena: 1 200,00 zł

Wybierz

Inspekcje techniczne

Inspekcje techniczne

szkolenie dodatkowe

Cena: 1 200,00 zł

Wybierz

Modelowanie 3D

Modelowanie 3D

szkolenie dodatkowe

Cena: 1 200,00 zł

Wybierz

Fotogrametria + Lidar

Fotogrametria + Lidar

szkolenie dodatkowe

Cena: 3 000,00 zł

Wybierz

Nie wiesz, które szkolenie wybrać?

Skontaktuj się z naszym biurem i zapytaj o szczegóły!

Jesteśmy dostępni pod telefonem przez wszystkie dni tygodnia.

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz jakie szkolenie wybrać dla siebie? Chcesz zacząć przygodę z dronem i szukasz doradztwa? A może potrzebujesz usługi z drona?