Niezbędnik kursanta
Zapoznaj się z odpowiedziami na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych kursantów.Zgodnie z narodowowym scenariuszem standardowym NSTS-1, czas szkolenia teoretycznego nie może być krótszy niż 12 godzin. W naszym ośrodku takie szkolenie realizujemy najczęściej w weekendy (w sobotę i w niedzielę w godz. 9.00-17.00).
Praktykę natomiast ustalamy indywidualnie z każdym kursantem. Do wylatania są 3 godziny i 1 godzina obsługi naziemnej. Najczęściej więc są to dwa spotkania po 2-3 godziny każde, ale możemy dopasować się do preferencji kursanta i rozbić to na więcej dni lub ewentualnie zrobić wszystko za jednym razem, chociaż akurat tego wariantu nie zalecamy, ze względu na możliwość zmęczenia.
Dowiedz się więcej o tym szkoleniu
Zgodnie z narodowowym scenariuszem standardowym NSTS-2, czas szkolenia teoretycznego na drona nie może być krótszy niż 12 godzin. W naszym ośrodku takie szkolenie realizujemy najczęściej w weekendy (w sobotę i w niedzielę w godz. 9.00-17.00).
Praktykę natomiast ustalamy indywidualnie z każdym kursantem. Do wylatania jest łącznie 6 godzin oraz 1 godzina obsługi naziemnej. Najczęściej więc są to dwa spotkania po 3 godziny lub trzy spotkania po 2 godziny każde, ale możemy dopasować się do preferencji kursanta i rozbić to na więcej dni lub ewentualnie zrobić wszystko za jednym razem, chociaż akurat tego wariantu zdecydowanie nie zalecamy, ze względu na znaczne zmęczenie kursanta.
Dla osób posiadających aktualne kompetencje do realizacji scenariusza NSTS-1 lub wyższych, szkolenie praktyczne na drona może zostać skrócone o 2 godziny.
Dowiedz się więcej o tym szkoleniu
Samo uzyskanie kompetencji pilota drona w kategorii otwartej w klasie A1 jest darmowe. Wystarczy zarejestrować się jako pilot drona na stronie https://drony.ulc.gov.pl, przejść on-line szkolenie teoretyczne i zdać tam egzamin. Jednak takie szkolenie obejmuje podstawową wiedzę dotyczącą drona i nie pozwala na uzyskanie żadnych umiejętności praktycznych.
Dlatego u nas możesz przejść dodatkowe płatne szkolenie praktyczne do tej kategorii, w trakcie którego nauczymy Cię wszystkiego na temat dronów typu DJI Mavic PRO, DJI Mavic AIR lub DJI Mavic Mini. Pod okiem instruktora nauczysz się latać tego typu dronem. Instruktor opowie też Tobie o aktualnych przepisach, zagrożeniach i zasadach wykonywania lotów, dzięki czemu będziesz bardziej świadomym użytkownikiem przestrzeni powietrznej.
Jeżeli więc zaczynasz dopiero swoją przygodę z dronami, chciałbyś latać bezpiecznie i nie stracić swojego drona - zapoznaj się z naszą aktualną ofertą.
Dowiedz się więcej o tym szkoleniu
Uzyskanie kompetencji pilota drona w kategorii otwartej w klasie A2 wymaga w pierwszej kolejności zarejestrowania się jako pilot drona na stronie https://drony.ulc.gov.pl. Tam też należy przejść on-line szkolenie teoretyczne i zdać podstawowy egzamin do kwalifikacji A1/A3 a następnie zdać dodatkowy egzamin teoretyczny w naszym ośrodku. Takie szkolenie online oraz egzamin teoretyczny obejmują wiedzę dotyczącą drona, ale nie pozwalają na uzyskanie żadnych umiejętności praktycznych.
Dlatego u nas możesz przejść dodatkowe płatne szkolenie praktyczne do tej kategorii, w trakcie którego nauczymy Cię wszystkiego na temat dronów typu DJI Mavic 2 PRO, DJI Mavic 2 Zoom, DJI Phantom lub DJI Inspire. Pod okiem instruktora nauczysz się latać tego typu dronem. Instruktor opowie też Tobie o aktualnych przepisach, zagrożeniach i zasadach wykonywania lotów, dzięki czemu będziesz bardziej świadomym użytkownikiem przestrzeni powietrznej i bez trudu zdasz dodatkowy egzamin teoretyczny.
Jeżeli więc chciałbyś robić piękne zdjęcia dronem tego typu, ale nie jesteś pewien przepisów lub chciałbyś naczyć się wszystkiego od początku i latać bezpiecznie, aby nie stracić swojego drona - zapoznaj się z naszą aktualną ofertą.
Dowiedz się więcej o tym szkoleniu
Tak, jeżeli maksymalna wysokość lotów dronem nie będzie przekraczała 120 m, a minimalna odleglość od osób i zabudowy wynosić będzie 150 m. Należy też pamiętać o zakazie wlatywania nad osoby i zgromadzenia.
Jeżeli jednak chciałbyś wykonywać loty tego typu statkiem latającym, ale w bliższych odległościach od osób lub zabudowy musisz posiadać kwalifikacje w kategorii szczególnej zgodne ze scenariuszem NSTS-2 lub NSTS-5. Wówczas należy przejść szkolenie typu VLOS (w zasięgu wzroku) do 25 kg lub BVLOS (poza zasięgiem wzroku) do 25 kg.
W naszym ośrodku prowadzimy szkolenia przygotowujące do nauki latania takim dronem, a zajęcia realizujemy w trybie trener-uczeń, dzięki czemu szkolenie jest bezpieczne i mniej stresujące dla kursanta.
Dowiedz się więcej o szkoleniu do kategorii otwartej w klasie A3.
Szkolenie tego typu proponujemy osobom, które nigdy nie miały styczności z dronami i chciałyby zacząć, ale nie są też pewne, czy tego typu hobby im się spodoba. Polecamy je też dla rodziców, którzy chcą kupić drona swoim dzieciom, aby były bardziej świadome zagrożeń, jakie się z tym wiążą. Takie szkolenie jest też przydatne dla osób, które dopiero zakupiły drona i nie wiedzą od czego zacząć.
W trakcie tego szkolenia pomagamy z aktywacją drona, omawiamy obsługę aplikacji DJI GO lub DJI FLY, wszystkie funkcje drona oraz pokazujemy jak wykonywać prawidłowo loty takim dronem. Kursant w trakcie szkolenia ma też możliwość polatania dronem w goglach FPV i poczuć się jak ptak. Szkolenie takie trwa ok. 1 godzinę. Dla osób, które zakupią drona DJI w naszej firmie - szkolenie takie jest GRATIS.
Uwaga! Szkolenie to jest zaraźliwe i najczęściej powoduje chęć pogłębiania wiedzy na temat dronów oraz rozwijania tego hobby :).
Dowiedz się więcej o tym szkoleniu.
Na stronie każdej kategorii kursów podane są aktualnie dostępne terminy. Można też wejść w zakładkę Terminy szkoleń i znaleźć interesujący nas kurs. W obu przypadkach należy kliknąć przycisk zapisz i wypełnić gotowy formularz rejestracji. Po wysłaniu zgłoszenia na wskazany adres e-mail przyjdzie wiadomość z dodatkowymi informacjami na temat miejsca i harmonogramu szkolenia oraz zasadami płatności.
Przypominamy, że liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona, dlatego brak płatności we wskazanym terminie lub brak odpowiedzi na telefony lub maile skutkować będzie przeniesieniem kursanta na listę rezerwową lub całkowite skreślenie z listy uczestników.
Dla komfortu pracy, bezpieczeństwa zdrowotnego i wygody naszych kursantów, na wszystkich szkoleniach mamy ograniczoną liczbę miejsc. W zwiazku z tym, jeśli na dany termin zgłosi się już maksymalna dopuszczalna liczba uczestników, zapisy nadal są możliwe, ale już tylko na listę rezerwową bez gwarancji, że będzie można wziąć udział w szkoleniu w wybranym terminie.
Jeżeli jakiś uczestnik zrezygnuje ze szkolenia lub nie opłaci go przed rozpoczęciem kursu, wówczas osoba z listy rezerwowej może wziąć w nim udział.
Od wielu lat zajmujemy się doradztwem w zakresie bezzałogowych statków powietrznych i dostarczaniem kompleksowych rozwiązań dla jednostek policji, straży, nadleśnictw, urzędów oraz instytucji, a także dla osób prywatnych. Przed zakupem zawsze radzimy skorzystać z naszego doradztwa, w trakcie którego zaprezentujemy aktualnie dostępne rozwiązania na rynku, wykonamy pokaz danego drona oraz omówimy dokładnie jego zalety i wady. Bazując na naszym praktycznym doświadczeniu, pomożemy dobrać sprzęt do potrzeb każdego użytkownika, tak aby radość z latania była największa.
Zachęcamy też do skorzystania z naszej rozbudowanej oferty szkoleniowej - zobacz aktualne szkolenia.
W trakcie szkoleń udostępniamy naszym kursantom materiały dydaktyczne do nauki. Każdy uczestnik otrzymuje też notatnik i długopis, nie ma więc potrzeby zabierania swoich przyborów, ani zeszytów - chyba, że ktoś woli pisać swoim ulubionym długopisem lub piórem ;).
Na niektórych szkoleniach wymagamy jednak posiadania ze sobą laptopa lub tabletu, ale informujemy o tym w opisie szkolenia lub w wiadomościach e-mail.
Na szkoleniach teoretycznych całodniowych (m.in. VLOS, BVLOS, A3) w cenie szkolenia jest poczęstunek kawowy oraz lunch (dania do wyboru - więc zaspokoimy wszystkie smaki), także nie ma konieczności zabierania ze sobą kanapek - chyba że ktoś ma bardzo duże potrzeby w tym względzie lub robi akurat masę ;).
Szkolenie praktyczne realizowane jest na dworze, należy więc liczyć się z aktualnie panującymi warunkami atmosferycznymi, w tym bardzo niskich lub bardzo wysokich temperatur. W trakcie szkolenia praktycznego na dworze, nie oferujemy cateringu, także prosimy o wyposażanie się w ewentualne pożywienie we własnym zakresie. NIE LATAMY PRZY OPADACH DESZCZU I ŚNIEGU.
W okresach zimowych zalecamy termiczną odzież i zabranie ze sobą dodatkowej warstwy ubrań, ponieważ długotrwałe stanie bez ruchu powoduje znaczną utratę ciepła. Zimą przydaje się też termos z ciepłą herbatą - ale bez dodatków typu rum, a latem dodatkowa butelka wody.
Zimą obowiązkowo należy wyposażyć się też w cienkie rękawiczki, ponieważ dłonie są najbardziej narażone na wychłodzenie o tej porze roku, przydają się też chemiczne podgrzewacze do rąk lub do butów.
- okulary przeciwsłoneczne
- dodatkowa butelka wody
- kamizelka odblaskowa (otrzymasz na szkoleniu)
- wygodne obuwie
- wygodne ubranie sportowe
- nakrycie głowy chroniące przed słońcem
- krem z filtrem UV
- środek na komary
- okulary przeciwsłoneczne
- cieńkie rękawiczki
- termos z herbatą
- kamizelka odblaskowa (otrzymasz na szkoleniu)
- wygodne i ciepłe obuwie
- odzież termiczna i ciepła kurtka
- czapka
- podgrzewacze chemiczne (dostępne w sklepach narciarskich)
Tak, jest taka możliwość. Standardowo wszystkie szkolenia realizujemy w języku polskim, ale możemy dostosować program lub materiały do potrzeb kursanta z innego kraju nie posługującego się poprawnie językiem polskim. Prosimy jednak wcześniej o kontakt w tej sprawie z naszym biurem, w celu omówienia szczegółów.
Egzamin teoretyczny realizujemy po zakończonym szkoleniu, najczęściej ostatniego dnia szkolenia.
Egzamin praktyczny odbywa się indywidualnie po zakończonym szkoleniu praktycznym lub w innym umówionym z kursantem terminie
Tak, możemy zorganizować kurs teoretyczny w formie on-line, jednak ze względu na lepszą skuteczność szkolenia preferujemy formę stacjonarną. Jeśli jednak z jakiś powodów wolisz taką formę szkolenia, skontaktuj się z nami, a my przedstawimy jakie są aktualnie możliwe terminy na szkolenie on-line.
Dokładamy wszelkich starań, aby zachować reżim sanitarny i minimalizować ryzyko zarażenia wśród naszych kursantów, wprowadziliśmy też specjalne procedury bezpieczeństwa, m.in. szkolenie odbywa się w mniejszych grupach z zachowaniem odpowiednich dystansów pomiędzy uczestnikami, a zajęcia praktyczne są realizowane indywidualnie z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy uczniem i instruktorem. Zapewniamy płyny do dezynfekcji rąk, a powierzchnie stałe są dezynfekowane przed i po zajęciach. Sala szkoleniowa jest systematycznie wietrzona. Na terenie budunku obowiązuje też nakaz noszenia maseczek na twarzy.
Tak, istnieje taka możliwość. Umawiamy się wówczas na inny termin lub zwracamy wpłacone środki.
W związku jednak z ograniczoną liczbą miejsc na szkoleniu, rezygnacja taka musi nastąpić najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
W przypadku nie stawienia się uczestnika na kursie, osobie takiej przysługuje możliwość zapisania się na inny późniejszy termin szkolenia, ale już bez możliwości zwrotu środków.
Tak, istnieje taka możliwość.
Jednak ze względów bezpieczeństwa szkolenia praktyczne prowadzimy w trybie trener-uczeń. Oznacza to, że instruktor cały czas posiada drugą aparaturę sterującą i w każdej chwili może opanować drona, jeśli kursant popełnił jakiś błąd. Z tego też powodu, przynajmniej początkowe loty zalecamy wykonywać na naszym sprzęcie.
Do dyspozycji kursantów mamy wiele dronów dostosowanych do lotów w trybie trener-uczeń. Drony dobieramy w zależności od kategorii wagowej, na jaką odbywa się szkolenie. W kategorii otwartej do 4 kg oraz VLOS do 4 kg najczęściej korzystamy z dronów typu DJI Mavic 2 lub DJI Inspire.
W kategorii otwartej do 900 g i w szkoleniach podstawowych najczęściej wykorzystujemy drona typu DJI Mavic Pro.
W kategorii otwartej do 25 kg i w szkoleniach VLOS do 25 kg lub BVLOS do 25 kg wykorzystujemy drona DJI Matrice 300 RTK.
Tak, istnieje taka możliwość.
Nasze szkolenia znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych. Z dofinansowania możesz skorzystać, podpisując wcześniej umowę z instytucją pośredniczącą, np. w woj. zachodniopomorskim z Polską Fundacją Przedsiębiorczości (fur.pfp.com.pl) lub Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego (zarr.com.pl). Po podpisaniu umowy z jedną z tych instytucji i otrzymaniu ID wsparcia, można wybrać nasze szkolenie z bazy usług rozwojowych i uzyskać na tej podstawie refinansowanie nawet do 80% kosztów szkolenia.
Szkolenie trzeba opłacić w całości z własnych środków, a po jego zakończeniu i rozliczeniu dokumentów instytucja pośrednicząca realizuje zgodnie z wartością ustaloną w umowie zwrot środków.
W razie dodatkowych pytań na temat dotacji sugerujemy kontakt z mobilnymi doradcami w ZARR oraz PFP.
UWAGA: Przed podpisaniem umowy na dofinansowanie prosimy o kontakt z naszym biurem, w celu zapewnienia sobie wcześniej rezerwacji miejsca na konkretny termin szkolenia.
Zgodnie z obowiązującymi od 31 grudnia 2020 r. przepisami, operatorzy UAVO nie muszą posiadać badań lekarskich.
Przepisy UE określają obowiązek posiadania ubezpieczenia OC jedynie w przypadku użytkowników dronów o masie większej niż 20kg.
W Polsce na chwilę obecną nie jest wymagane ubezpieczenia na lżejsze drony, jednak zdecydowanie zalecamy ubezpieczyć się w tym zakresie, ponieważ szkody wyrządzone dronem mogą być bardzo kosztowne.
Najtańsze takie ubezpieczenie OC kosztuje ok. 250 zł. O szczegóły zapytaj naszego instruktora w trakcie szkolenia.
Sprzedaż dronów DJI
Zakup od zaufanego sprzedawcy, który dobierze drona do Twoich potrzeb.Zgłoś się do nas - zaprezentujemy drona, przeszkolimy i doradzimy co kupić!