Zakres egzaminu
Egzamin składa się z 30 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Egzamin odbywa się on-line lub stacjonarnie w Szczecinie.Przygotowanie do egzaminu
Przed przystąpieniem do egzaminu A2 kandydat musi wykonać następujące kroki:
- zarejestrować się na stronie drony.ulc.gov.pl
- ukończyć kurs on-line i zdać egzamin do kategorii A1/A3
- zrealizować szkolenia praktyczne (zobacz zakres szkolenia)
- pobrać oświadczenie o ukończeniu szkolenia praktycznego w trybie samokształcenia (pobierz oświadczenie).
- podpisać oświadczenie elektronicznie przez obywatel.gov.pl lub przesłać do nas pocztą oryginał dokumentu.
- zapisać się na konkretny dzień egzaminu (liczba miejsc ograniczona - dokładną godzinę egzaminu ustalamy indywidualnie z kandydatem)
- przed egzaminem kandydat otrzyma od nas dostęp do naszej platformy on-line, na której przeprowadzony będzie test.
Jeżeli kanydat nie jest w stanie samodzielnie odbyć praktyki i podpisać tym samym oświadczenia, zapraszamy na szkolenia z kategorii A2, w której realizujemy zajęcia zarówno teoeretyczne jak i praktyczne.
Egzamin składa się z 30 pytań i obejmuje następujące przedmioty:
- Meteorologia
- Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego w locie
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi
Zakres materiału do egzaminu dostępny jest na stronie ULC (zobacz)
Cena egzaminu:
50 zł
Egzamin on-line
Kandydat musi posiadać komputer z dostępem do internetu oraz z kamerą pozwalającą na identyfikację. Należy też zainstalować program zoom Przed rozpoczecięm egzaminu należy okazać dokument ze zdjęciem (wszystkie dane poza imieniemiem i nazwiskiem powinny być zasłonięte). Po weryfikacji uczestnik udostępnia egzaminatorowi swój pulpit i loguje się do naszej platformy. Wynik egzaminu jest widoczny od razu po jego zakończeniu.
Egzamin stacjonarny
Kandydat realizuje egzamin w naszej siedzibie w Szczecinie, przy ul. Chmielewskiego 20c. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport w celu identyfikacji. Test może odbywać się na naszym sprzęcie, nie trzeba zabierać ze sobą komputera. Przy egzaminie stacjonarnym kawa gratis!
Aby zaliczyć egzamin należy odpowiedzieć na minimum 75% prawidłowych odpowiedzi. Czas na rozwiązanie testu wynosi 30 minut. W ramach jednej opłaty można podejść jeden raz do egzaminu. W przypadku wyniku negatywnego procedurę należy powtórzyć, zapisując się na kolejny termin.
Dla kogo?
W kategorii A2 nie wolno wlatywać nad osoby i zgromadzenia osób. Minimalna odległość pozioma od osób to 30 m lub 5 m jeżeli dron posiada funkcję ograniczającą prędkość lotu. Minimalny wiek pilota wykonującego operacje z użyciem BSP w kategorii „otwartej” wynosi 16 lat.
Kandydat zdając egzamin teoretyczny musi wykazać, że rozumie ryzyko dla bezpieczeństwa związane z operacjami bezzałogowymi statkami powietrznymi w bliskim sąsiedztwie niezaangażowanych osób lub z operacjami z użyciem cięższych statków powietrznych. Potrafi ocenić ryzyko naziemne związane ze środowiskiem, w którym odbywa się operacja, a także z lataniem w bliskim sąsiedztwie niezaangażowanych osób. Posiada podstawową wiedzę na temat planowania lotu i definiowania procedur awaryjnych. Rozumie, jak warunki pogodowe mogą wpływać na działanie BSP.

Najbliższe terminy egzaminów
Nowe terminy wkrótce
Nie znalazłeś pasującego terminu? Zadzwoń: +48 608 34 33 76
Dla grup od 3 osób możliwość ustalenia terminów indywidualnych
Masz już uprawnienia i potrafisz latać?
Zapraszamy na kursy specjalistycze!
Oferujemy szeroki program szkoleń uzupełniających dla osób,które chcą zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć swoją wiedzę.
Skontaktuj się z naszym biurem i zapytaj o szczegóły!
Jesteśmy dostępni pod telefonem przez wszystkie dni tygodnia.
Kontakt